• Wpisów: 46
  • Średnio co: 28 dni
  • Ostatni wpis: 2 lata temu, 15:23
  • Licznik odwiedzin: 7 366 / 1317 dni
 
sandra191919
 
Tym razem o kilku trudnych sytuacjach, z którymi wielu początkujących właścicieli czworonogów nie potrafi sobie poradzić. To sytuacje, które potrafią irytować właścicieli latami i poważnie zaburzają ich relacje z psami. Zachęcam zatem do lektury, która mam nadzieję okaże się pomocna.
Tabletka? O co to, to nie!
Podanie psu tabletki wiąże się z nie lada wyzwaniem, ale nie taki diabeł straszny…
Przede wszystkim należy oddemonizować tabletkę i podejść do jej podania jak najbardziej naturalnie. Są trzy sposoby, z których ja stosuję dwa pierwsze:
1. Psy z reguły są łakomczuchami, więc wrzucam tabletkę (jeśli nie musi być podana na czczo) do miski z karmą i całość skrapiam oliwą z oliwek. Pies pałaszuje całość ze smakiem.
2. Tabletki podawane na czczo otaczam w maśle lub pasztecie i daję psu do zjedzenia –nie spotkałem się jeszcze z beaglem, który by wybrednie grzebał w takiej niespodziance i doszukiwał się ukrytego w niej medykamentu.
3. Ostatecznym sposobem jest podanie psu tabletki prosto ‘do gardła’. Należy chwycić psa za kufę od góry i delikatnie otworzyć pysk. Kładziemy tabletkę na koniec języka i zamykamy pychol. Chwilę przytrzymujemy a w tym czasie pies połyka tabletkę.
UWAGA: Jeśli dla psa połknięcie tabletki jest naprawdę niemożliwe, wówczas można poprosić lekarza weterynarii o przepisanie leku w syropie, który podać psu można razem z karmą lub pipetką wprost do pyska.

Nie możesz dodać komentarza.