• Wpisów: 46
  • Średnio co: 28 dni
  • Ostatni wpis: 2 lata temu, 15:23
  • Licznik odwiedzin: 7 366 / 1317 dni
 
sandra191919
 
Ciągnięcie na smyczy
Jak się okazało z tym problemem właściciele borykają się tak samo często jak z brudzeniem w domu i tak samo jest ono dla nich uciążliwe. Bo przecież mieszkając w bloku, czy nawet domku na wsi chodzimy z psami na spacery –prowadząc je na smyczy.
Co i rusz spotykam na spacerze swoisty widok –pędzącego jak rakieta psa –za nim od półtora do pięciu metrów smyczy i zasapanego, czerwonego i zlanego potem właściciela. Pies idzie na spacer, gdzie chce. Pędzi jak torpeda. Niszczy wszystko i stanowi zagrożenie nie tylko dla przechodniów, których przewraca, taranuje i zastrasza, czy właściciela, któremu nadrywa ścięgna, ale także dla własnego zdrowia –bo skąd możemy wiedzieć, że nie wybiegnie on nagle na jezdnię prosto pod nadjeżdżający samochód, czy nie wpadnie wprost na innego psa powodując krwawą jatkę.

Jak nauczyć psa chodzenia na smyczy?
1. Zapewnij psu odpowiednią ilość ruchu –niech ma on czas na sport i zabawę! Pies bez odpowiedniej dawki ruchu na co dzień zawsze dokazuje na spacerach –zwłaszcza, gdy nie jest nauczony chodzenia przy nodze –co jest częstą przypadłością psów, które należą do leniwych właścicieli.
2. Zatrzymuj się zawsze, gdy poczujesz szarpnięcie czy napięcie smyczy. ZAWSZE nawet, gdy patrzą na ciebie sąsiedzi i możliwe jest spóźnienie się na filiżankę popłudniowej kawy.
3. Jeśli szczenię po twoim zatrzymaniu wisi na napiętej smyczy, zachęć go smakołykami, by podszedł do ciebie, albo zwyczajnie odwróć się i delikatnie manewrując smyczą (nie szarpiąc) pójdź w przeciwnym kierunku.
4. Kolejną fazą nauki chodzenia przy nodze jest korygowanie każdego odchylenia do przodu, tyłu i na boki w taki sam sposób jak ciągnięcia na smyczy.

Zawsze
1. Nagradzaj psa za trzymanie się twojej nogi.
2. Pilnuj, by wszyscy domownicy stosowali się do nowych zasad na spacerach.
Nigdy
1. Nie szarp psa i nie bij. Będzie wtedy chciał trzymać się od ciebie jak najdalej.

Nie możesz dodać komentarza.